تماس با ما

به وبسایت امور عشایری استان مرکزی خوش آمدید

دومین دوره "بازی‌های جهانی عشایر" امروز در قرقیزستان آغاز می‌شود

ا حضور 12 ورزشکار عشایری از ایران

دومین دوره "بازی‌های جهانی عشایر" امروز در قرقیزستان آغاز می‌شود

افتتاحیه دومین دوره بازی‌های جهانی عشایر با حضور هزار ورزشکار از 53 کشور جهان امروز شنبه 13 شهریور در بیشکک قرقیزستان آغاز خواهد شد.

 

به گزارش روایط عمومی اداره امور عشایر استان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، مراسم افتتاحیه بازی‌های جهانی عشایر با حضور "الماس‌بیک آتامبایف" رئیس جمهور قرقیزستان و شماری از نمایندگان سفارت‌خانه‌ها و فعالان اجتماعی و فرهنگی کشورهای دیگر برگزار می شود.

 

هیئتی از ورزشکاران عشایری ایران برای شرکت در دومین دوره بازی‌های جهانی عشایر وارد "ایسیک‌کول" قرقیزستان شدند.

 

رسول خادم اذغدی سرپرست ورزشکاران ایرانی در خصوص حضور ایران در دومین دوره بازی‌های جهانی عشایر گفت:تیم ایران شامل 12 ورزشکار است که در رشته‌هایی نظیر کشتی شرکت خواهند کرد.

 

وی با اشاره به ظرفیت پیروزی ورزشکاران ایرانی در این مسابقات، عنوان کرد:تیم ایران متشکل از ورزشکاران حرفه‌ای است اما تا وقتی که ما با رقبای خود در بازی‌های جهانی عشایر آشنا نشدیم، اظهار نظر درباره تعداد مدال‌هایی که می‌توانیم کسب کنیم زود است.

 

دومین دوره بازی‌های جهانی عشایر از 13 تا 18 شهریور ماه با حضور هزار ورزشکار از 53 کشور در 23 رشته از جمله کشتی، اسب دوانی، تیراندازی با کمان برگزار می شود.

 

بازی‌های جهانی عشایر، یک رویداد ورزشی بین‌المللی است که عمدتا در میان عشایر کشورهای آسیایی انجام می‌شود و شرکت‌کنندگان اصلی این بازی‌ها از عشایر کشورهای ایران، قرقیزستان، قزاقستان، روسیه، ترکیه، مغولستان، افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و آذربایجان هستند.

 

 

در حاشیه بازی‌های عشایری نیز، مراسم مختلف فرهنگی مهاجرین نظیر نمایشگاه‌ها و غیره برای معرفی آداب و سنت‌ها مردمان منطقه برگزار می شود.