تماس با ما

به وبسایت امور عشایری استان مرکزی خوش آمدید

تامین منابع آبی با حیات اقتصادی عشایر ارتباط مستقیم دارد

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس:

تامین منابع آبی با حیات اقتصادی عشایر ارتباط مستقیم دارد

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس گفت:تامین منابع آبی برای جامعه عشایری از جمله خدماتی است که با حیات اقتصادی آنان ارتباط مستقیم دارد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره امور عشایر استان مرکزی، محمدرضا منصوری در بازدید از طرح آب رسانی به عشایر شهرستان زرندیه ساوه اظهار داشت:اشتغال، منزلت اجتماعی و فرهنگی عشایر باید به عنوان یک مطالبه جدی در دستور کار مسئولان باشد.

 

وی اضافه کرد:حمایت از جامعه عشایری مجاهدت در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی است و باید با تامین نیازهای این قشر، توسعه اقتصادی کشور را رونق بخشید.

 

فرماندار زرندیه نیز در این بازدید گفت:65 درصد عشایر استان مرکزی در شهرستان زرندیه سکونت دارند و پروژه آبرسانی به 13 روستای قطعه چهار زرندیه 90 میلیارد ریال هزینه در برداشته است.

 

محمد کردی اظهار کرد:با توجه به اینکه روستای اسماعیل آباد قطعه 4 بزرگترین روستای این منطقه است، تلاش می شود تا محرم سال آینده آبرسانی به این روستا پایان یابد.

 

رئیس سازمان بسیج عشایری نیز در این بازدید گفت:جامعه عشایری نیازمند تغییر نگرش در عرصه اقتصادی و اجتماعی است.

 

سردار محمدی افزود:بهداشت و درمان، آموزش، بهسازی راه و تقویت اتحادیه های عشایری باید در برنامه ششم توسعه با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.

 

وی ادامه داد:رونق اقتصادی و حمایت مسئولانه از فعالیت های جامعه عشایری یکی از مولفه های جلوگیری از مهاجرت عشایر به شهرها است که تحقق این امر مصداق واقعی توسعه اقتصادی کشور محسوب می شود.