تماس با ما

به وبسایت امور عشایری استان مرکزی خوش آمدید

جشن انقلاب عشایری برگزار شد

جشن انقلاب عشایری در قشلاق حاجی آباد وکیلی برگزار شد

جشن انقلاب عشایری با حضور مسئولین استانی ،شهرستانی و جمع کسیری از عشایر منطقه با برپایی سیاچادر و همراه با برنامه های متنوع ازجمله صنایع دستی، پخت نان،طناب کشی، اسب سواری و چوب بازی و..... برگزار شد

.

 جعفر نخستین عصر روز سه شنبه د رجشن عشایری شهرستان زرندیه که به مناسبت دهه فجر در قشلاق حاجی آباد وکیلی برگزار شد،گفت:مجموعه فعالیت های عشایر به عنوان زنجیره کسب وکار محسوب میشود که باید حفظ و تقویت شود.
وی بیان کرد:بهره وری درکارهای عشایری عمیث و بالاست و تمامی مسئولان به ویژه متولیان امور عشایر بایدنگاه ویژه ای به این قشر داشته باشند.
رئیس ستاد دهه فجر شهرستان زرندیه اظهار کرد:با توجه به اینکه زرندیه بیشترین عشایراستان را دارد این ظرفیت می تواند در اشتغال زایی و کارگاه های صنایع تبدیلی موثر باشد.
نحستین اضافه کرد:اقتصاد مقاومتی نمونه بارز ابتکار در فعالیت ها و تولیدات از جمله حوزه عشایری است و باید در هر زمینه ای به عشایر کمک ومساعدت کرد.
سرپرست فرمانداری زرندیه گفت:اگر عشایر از نظر بهداشت،سلامت ،تامین راه ،آبرسانی ،و ضروریات زندگی تامین شوند می توانند د رحوزه تولیدات پیشرفت کنند.
سرپرست فرمانداری زرندیه افزود:مشکل آب برای عشایر در نشست اقتصاد مقاومتی شهرستان بررسی و رسیدگی می شود و برگزاری این چنین جشن ها نمایانگر رشادت ها ی عشایر قهرمان است.
رئیس اداره امور عشایر استان مرکزی نیز در این جشن گفت:پنج هزار نفر عشایر در استان مرکزی در قالب 770خانوار وجود دارد که بیشترین عشایر با 60 درصد درشهرستان زرندیه متمرکز است.
علی اکبر منصوری تصریح کرد:عشایر استان مرکزی سالانه پنج هزارتن گوشت قرمز و 2 هزار و 400 تن انواع لبنیات تولید می کنند
رئیس اداره امور عشایر استان مرکزی اظهار کرد:ییلاق عشایر استان مرکزی به استان های همجوار تهران ،همدان ،البرز،قزوین است.
منصوری اضافه کرد:عشایر استان مرکزی 6 ایل و2 طایفه در 42 کانون مستقر هستند که 21 کانون آن در شهرستان زرندیه است.
.