تماس با ما

به وبسایت امور عشایری استان مرکزی خوش آمدید

2000 میلیارد ریال برای اجرای زنجیره تولید دام عشایر اختصاص یافت

رئیس سازمان امور عشایر اعلام کرد:
2000 میلیارد ریال برای اجرای زنجیره تولید دام عشایر اختصاص یافت

رئیس سازمان امور عشایر گفت:امسال برای اجرای طرح زنجیره تولید گوشت قرمز 200 میلیارد تومان اعتبار به عشایر اختصاص یافته است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره امور عشایر استان مرکزی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در سرخه گفت:این اعتبار به صورت سرمایه در گردش و از محل بند ب ماده 52 برای تامین نهاده و پروار بندی دام اختصاص یافته است.

 

وی افزود:در دو سال گذشته 160 میلیارد تومان تسهیلات برای اجرای طرح زنجیره تولید گوشت قرمز بین عشایر توزیع و یک میلیون راس دام پروار بندی شده است.

 

قندالی همچنین از اختصاص 150 میلیارد تومان از محل کمک های دولتی و شورای مدیریت بحران به استان ها خبر داد و گفت:100 میلیارد تومان از این اعتبار به تشکل های عشایری و 50 میلیارد تومان نیز برای جبران خسارت هایی که عشایر دچار آن می شوند اختصاص دارد.

 

رئیس سازمان امور عشایر افزود:این تسهیلات از محل 250 میلیارد تومان اعتباری است که در سال های 94 و 95 با سود 4 درصد و دوره بازپرداخت 5ساله در اختیار عشایر کشور قرار گرفت.

 

وی با اشاره به اجرای طرح ارتقای سطح سواد، دانش و مهارت عشایر از امسال افزود:بر اساس تفاهم نامه ای که با معاونت آموزش و تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی منعقد شده، عشایر امسال از 30 هزار نفر روز دوره آموزشی اشتغال، تولید و بهره وری منابع برخوردار می شوند