تماس با ما

به وبسایت امور عشایری استان مرکزی خوش آمدید

۹۰ درصد عشایر استان مرکزی در ساوه و زرندیه اسکان دارند

به گزارش روابط عمومی اداره امور عشایر استان مرکزی ، مجید آنجفی در جلسه شورای امور عشایر با اشاره به ظرفیت‌های عشایر در جامعه اظهار داشت:استان مرکزی علاوه بر ظرفیت‎‌های موجود در حوزه عشایر هم جز یکی از استان‌های معین و مهم در کشور است.

وی افزود:به دلیل قرار داشتن بیش از 90درصد جمعیت عشایر استان در شهرستان‌های ساوه و زرندیه، مدیریت امور عشایر در این دو شهرستان مستقر است و عشایر استان با جمعیت 5هزار نفری از این مجموعه خدمات دریافت می‌کنند.

رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد:عشایر از لحاظ تولیدات بخش کشاورزی ارزش و اهمیت بالایی دارند برای مثال سالیانه بیش از 5هزار تن گوشت قرمز توسط عشایر استان تولید می‌شود، استان مرکزی به عنوان استان معین در مورد امور عشایری استان‌های دیگری را هم تحت پوشش دارد.

سکونت بیش از 5 هزار نفر عشایر در استان مرکزی

مدیر امور عشایر استان مرکزی هم در این جلسه با اشاره به نقش عشایر در کشور و استان گفت:عشایر استان مرکزی با جمعیت 5هزار نفری با 771خانوار در شهرستان های ساوه، زرندیه، خمین و دلیجان سکونت دارند و 90 درصد جمعیت عشایری استان در شهرستان های ساوه و زرندیه است.

علی اکبر منصوری افزود:عشایر استان با در اختیار داشتن 330هزار راس دام تولید 5هزار تن گوشت قرمز، 2 هزار و 400 تن شیر، 620 متر مربع صنایع دستی، 10 هزار تن تولیدات باغی و 11 هزار تن تولیدات زراعی را به عهده دارند.

وی ادامه داد:35 هزار و 670 میلیون ریال اعتبار در سال 1397 به امور عشایری استان اختصاص یافته است.